/CSAK REGISZTRÁLT TAGOK SZÁMÁRA ELÉRHETŐ MENÜPONT!/
Itt sok aranyos ötletet találtok, amivel könnyen a lovatok szívébe lophatjátok magatokat :3
Finomságok a paciknak *.*
Almaszelet
Hozzávalók:
- 1 csésze reszelt sárgarépa
- 1 reszelt alma
- 2 evőkanál kukoricaolaj
- 1/4 csésze melasz
- 1 evőkanál só
- 1 csésze zabpehely
- 1 csésze liszt A sütő használatánál kérd felnőtt segítségét!
Elkészítés:
Kapcsold be a sütőt és hagyd felmelegedni 200 fokra. Amíg melegszik a sütő, addig láss munkához, gyúrd össze a sárgarépát, az alámát, a kukoricaolajat és a melaszt. Ha ez megvan, rakd még hozzá a zabpelyhet, a lisztet, és végül a sót. Sodrófával nyújtsd ki a tésztát, és sütiformával szúrd ki. A felmelegített sütőben 20 percig süsd, ha szép barna a teteje, akkor kiveheted. Ha kihűlt, akkor viheted a finom csemegét a kedvenc/saját lovadnak.
Cukorka lovaknak
Hozzávalók:
- 200 g teljes kiőrlésű liszt
- 150 g korpás zabpehely
- 225 g cukorrépaszirup, vagy méz A sütő használatához kérd felnőtt segítségét!
Elkészítés:
A teljes kiőrlésű lisztet és a zabpelyhet összekeverjük a cukorrépasziruppal, ha ilyenünk nincs, akkor mézzel. Összegyúrjuk a hozzávalókat és kinyújtjuk sodrófával kb. fél centis vastagságra. Utána süteményformával kiszaggatjuk a tésztát. Tepsibe tesszük és 200 fokon megsütjük.
Gyümölcsös szelet
Hozzávalók:
- 2 szelet állott (száraz) fehér kenyér
- 1 alma
- 1 narancs vagy mandarin
- 2 dl korpa
- 1 gyömbéres keksz
Elkészítés:
A korpát vízbe áztatjuk és megvárjuk, míg kenhető állaga lesz. Ha már kenhető, akkor rákenjük a szárított kenyérre, ráhalmozzuk a hámozott gyümölcsöket, és tetejére rakjuk a másik szelet szárított kenyeret, mintha szendvicset készítenénk.
Cukros, répás pacik álma *hűűű micsoda művészi nevet adtam neki :DD*
Hozzávalók:
- 3 nagy sárgarépa
- 3 alma (vagy banán, ill. körte)
- 1 kg zabpehely
- fél liter víz
- 2 gyógynövényes cukorka A sütő használatához kérd felnőtt segítségét!
Elkészítés:
Először a cukorkákat old fel meleg vízben. Az almát és a sárgarépát reszeld le és keverd össze a zabpehellyel. Aztán add hozzá a cukros, szirupos oldatot is. Ha túl lágy és ragadós lett, akkor tegyél még hozzá zabpelyhet. Hagyd állni kb. egy félórát. Utána lehet formázni és berakni a sütőbe. Kb. egy-másfél óra kell, míg 200 fokon megsül, közben forgasd is meg.
Kézműveskedj a pacidnak!
Díszes nyeregalátét
Szükséges dolgok:
- nyeregalátét (izzasztó)
- textildarab a "folt"-hoz
- 2 eltérő színű hímzőfonal vagy gyöngyfonal
- gombok
- kréta
- cérna
- olló
- varrótű
- gombostűk
- mrőszalag
Elkészítés:
Vágj ki egy 18x22 cm-es textildarabot. Rojtozd ki úgy, hogy a szálakat egyenként kihúzod belőle. Írd rá a saját/kedvenc pacid nevét krétával. Hímezd ki a betűket a kréta vonalát követve. Gombostűzd a foltot a nyeregalátétre, és varrd fel a gombokat cérnával. Öltsd rá a nyeregalátétre a foltot, majd távolítsd el a gombostűket.
Díszes homlokszíj
Szükséges dolgok:
- bojtos szegély
- egyik oldalukon lapos kövek, gyöngyök
- az anyagokhoz megfelelő ragasztó, ami egyben vízálló is (hiszen a kantárt tisztítani is kell)
- homlokszíj, amit díszítesz
- olló
- mérőszalag
A bojtos változat elkészítése:
Mérd le a homlokszíjat. Ennél kicsivel rövidebb darabot vágj a bojtos szegélydíszből. Ragasztózd be alaposan a szegélyt, és helyezd a homlokszíjra. Szorítsd erősen rá, hogy a ragasztó megfogja. Hagyd megszáradni, mielőtt használni kezdenéd.
A gyöngyös/köves változat elkészítése:
Mérd ki, hogy hol van a homlokszíj közepe, csöppents oda egy kevés ragasztót. A legnaggyob gyöngyöt/követ oda ragaszd. A homlokszíj többi részére egyenlő távolságban tegyél kevés ragasztót, és rendezd el rajta a kisebb díszítőelemeket. Egyszerre csak az egyik oldalon dolgozz. Erősen nyomd a díszítőelemeket a szíjra, hogy bizosan odatapadjanak. Győződj meg róla, hogy a ragasztó megszáradt, mielőtt a díszes homlokszíjat használni kezdenéd.
Díszes orrszíj
Szükséges dolgok:
- filc
- tépőzár
- varrócérna
- gombok
- olló
- varrótű
- gombostűk
- varrógép
- mérőszalag
Elkészítés:
Vágj ki filcből egy 15x29 cm-es csíkot. A hossza attól függ, mennyit akarsz az orrszíjból ekltakarni. Mérd ki a tépőzrat, vágd három, egyenként 3 cm hosszú, egyenlő darabra. Gombostűzd a tépőzárdarabokat az orrszíjra. Ügyelj arra, hogy pontosan a helyükre kerüljenek. Hogy egészen bizonyos légy, varrás előtt még próbáld ki, jól záródik-e a tépőzár. A tépőzárat varrógéppel varrd fel. Farmeranyaghoz való tűt célszerű a a gépbe tenni, mivel a tépőzár meglehetősen vastag. Szétszórtan varrd fel a gombokat a filcre. A biztonság kedvéért hátul is erősítsd meg az öltéseket, hogy a gombok biztosan a helyükön maradjanak.
Díjszalag
Szükséges dolgok:
- vékony kartonpapír
- mintás (csomagoló) papír a díszítéshez
- vékony papír az alsó szalagoknak
- ragasztó stift
- csillámos ragasztó
- kétoldalú ragasztószalag
- ceruza
- olló
- éles kés
- vágódeszka vagy valamilyen alátét
- vonalzó
Elkészítés:
Rajzolj különböző méretű köröket, például úgy, hogy poharakat rajzolsz körbe. Három eltérő méretű pohárra lesz szükséged. A legnagyobb körből kettőt vágj ki; ezenkívül kell egy közepes és egy kisebb méretű kör is. Cakkozd ki a közepes méretű kört. Ehhez cikkcakkollót használj. Ragszd a kisebb kört a cakkozott szélű körre. Ragaszd ezt a két kört a legnagyobbra. Díszítsd a legkisebb kört csillámos ragasztóval, és hagyd megszáradni, mielőtt folytatnád a munkát. Vékony papírból vágj ki néhány, egyenként 1 cm széles és 30 cm hosszú csíkot az alsó, lelógó szalagoknak. Mintás papírból is vágj ki 2 cm széles és 17 cm hosszó csíkokat, körben, a díszítő szegélyeknek. Óvatosan hajlítsd félbe a mintás papírcsíkokat, úgy, hogy középen ne legyen hajtási él. Kis darab, mindkét oldalán használható ragasztószalaggal rögzítsd a csík két végét egymáshoz. Ragassz kétoldalú ragasztószalagot az összehajtott csíkokra, és egyenként erősítsd rá valamennyit a nagy kör hátuljára. A hosszú papírszalagokat is ragaszd fel a kör hátuljára, középre, egy csokorba. A félretett másik nagy kört ragaszd a díjszalag hátlapjára hogy teljesen befedje azt. Így eltakarja a ragasztásokat, s a hátsó oldala is szépen néz majd ki. Ha gemkapcsot helyezel a körlap alá, mielőtt ráragasztod, oly módon, hogy a vége kicsit kilátsszon, később akár falra is akaszthatod.
Névtábla
Szükséges dolgok:
- ovális deszka
- vízfesték különböző színekben
- vízalapú lakk
- indigó (másolópapír)
- szalag
- strasszok és flitterek
- ragasztó
- golyóstoll
- ragasztószalag
- papír, amire nyomtathatsz
- számítóhép és nyomtató
- vastagabb és vékonyabb ecset
Elkészítés:
Fesd be névtábla egész felületét olyan színre, amilyet csak szeretnél. Nyomtasd ki a ló/póni nevét. Ha mókás betűtípust válaszatsz, azzal esetleg vidámabb lesz a hátralévő munkád. Vágd ki a papírt akkorára, hogy ráilleszkedjen a díszítendő névtáblára, majd tedd alá az indigót (másolópapírt) és rögzítsd a falaphoz egy ragasztószalaggal. Golyóstollal rajzold meg a név betűinek körvonalát. Ügyej arra, hogy az indigó jól fogjon. Vedd le a lapot és az indigót. Kisebb ecsettel színezd ki a betűket, úgy, ogy a festék takarja az indigós körvonalat. Miután a festék megszáradt, még kövekkel és flitterekkel is tovább díszítheted a névtáblát. Ragassz a névtábla szélére színben hozzá illő szalagot, de a felső részét ne rögzítsd: az összeillesztés alul legyen.
Gyöngyös kötőfék
Szükséges dolgok:
- új vagy frissen mosott kötőfék
- átlátszó damil
- kétféle színű gyöngy
- tű
- olló
Elkészítés:
Vágj le egy kb. 50 cm hosszú damildarabot. Fűzz be a tűbe, és az egyik végét csomózd el. A kötőfék orr- vagy pofaszíjánál indulj el, méghozzá úgy, hogy néhányszor ölts egymásra a szélén, ahol nem látszik annyira. Azután a tűt ott szúrd fel, ahová az első gyöngyöt szeretnéd helyezni. Húzd rá a gyöngyöt, és jó erősen varrd oda. Ezután jöhet egy másik színű gyöngy. Így varrd rá végig a gyöngyöket egészen a túloldalig. Többször egymásra öltve varrd el a damilt, készíts egy csomót a végére és vágd le a maradékot.
Vidám ápolóeszközök
Szükséges dolgok:
- vízfesték
- découpage ragasztó (kapható a hobbiboltokban)
- víz alapú lakk
- csillámos ragasztó
- lovakat ábrázoló újságkivágások
- pofakefék
- egy vékony és egy vastag ecset
- sablonecset
- ceruza
- olló
Festett minta elkészítése:
Először fesd be fehérre az egész kefét. Lehet, hogy több festékrétegre lesz szükséged ahhoz, hogy ne üssön át az eredeti szín. Hagyd teljesen megszáradni a festéket, mielőtt a következő réteggel folytatnád. Merítsd bele a sablonecsetet a festékbe, (például a sárgába) és csinálj vele néhány pöttyöt a kefére. Most vedd elő a vékonyabb ecsetet, és fess szirmokat a körök köré. Úgy készíthetsz szép, formás szirmokat, ha a először erősebben rányomod az ecsetet a felületre, majd finoman, fokozatosan felemelve az ecsetet húzol egy rövid vonalat. Kend be a kefét víz alapú lakkal, nehogy idővel lekopjon róla a festék.
Elkészítés szalvétatechnikával:
Először fesd be fehérre az egész kefét. Hagyd teljesen megszáradni a festéket, mielőtt a következő réteghez kezdenél. Kend a découpage ragasztót az újságkivágások hátuljára, és helyezd fel a kefére. Az ujjaddal jól szorítsd rá. Írd rá a ceruzával a saját/kedvenc lovad nevét, és kend át a betűket csillámos ragasztóval. Kenj két réteg découpage ragasztót az újságkivágásokra és a kefére is. Hagyd megszáradni az első réteget, mielőtt belefognál a második felkenésébe.
Szerkesztő - lóbolond3000/boya
|